Sprawdź, który typ miodu jest dobry na twe dolegliwości

Posted on 04/09/2022 7:26am

Żółty, pomarańczowy, zielonkawy. Słodki, z lekką goryczką, lekko kwaskowaty. A każdy doskonały na różne dolegliwości. Jeden kuruje przeziębienie, inny zgagę, kolejny koi nerwy. Miód.

miód
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
Lipowy doskonały na kaszel. Miód lipowy posiada żółtą czy zielonkawożółtą barwę. Posiada wyraźny zapach lipy, ostry smak, z delikatną goryczką. Działa przeciwgorączkowo a także przeciwkaszlowo. Idealny środek, jeśli męczy nas przeziębienie a także mamy chore zatoki. Świetny, kiedy dopada nas bezsenność. Gryczany z kolei uciszy twoje nerwy. Gryczany to miód o brunatnej barwie.

Pachnie intensywnie, jak kwiecie gryki. Ma ostry, lekko piekący smak. Sprawdza się, kiedy dopadną nas schorzenia układu krążenia na tle miażdżycowym. Uzupełni niedostatki żelaza w układzie.Mówi się, iż zawartość magnezu robi go korzystnym przy terapii nowotworowej. Zalecany również dla nerwusów. Korzystny przy zapaleniu opłucnej i leczeniu jaskry. Ale także przy zapaleniu nerek. Ma właściwości antybiotyczne. Wspomaga układ immunologiczny.Spadziowy dobry dla anemików. Miodu używa się również w leczeniu zapalenia spojówek oraz jęczmienia, a także w chorobach skóry. Ma własności przyspieszające zabliźnianie ran, oparzeń a także odmrożeń, zabezpiecza je przed zakażeniem. Popielaty, zielonkawy. O lekko żywicznym smaku. Jeżeli się skrystalizuje, powstają w nim grudki. Wykorzystywany jest w trakcie niedokrwistości, chorobach dróg oddechowych, cukrzycy, kamicy nerkowej. Nie brak znawców, jacy przekonują o jego własnościach przeciwrakowych. Dobry też na ból gardła. Leczy długotrwałe katary jak też zatoki.

Akacjowy dla diabetyków. Miód akacjowy o jasnosłomkowej barwie jest nadzwyczaj słodki, a przez to kochany przez dzieci. Zalecany diabetykom. Korzystny przy przeziębieniach jak też kłopotach z trawieniem. Zapobiega zatwardzeniom. Bezkonkurencyjny przy nadkwaśności. Wielokwiatowy rekomendowany dla alergikom. Żeby odszukać adres sklepu oferującego miód wpisujemy w laptop zdrowa żywność Kraków (zdrowa żywność).

Jak kurować się miodem? Pszczelarze zalecają, by dzieciom w wieku 2 do 6 lat serwować 10-20 g miodu dziennie, starszym: 30-50 g, a młodzi jak też dorosłym blisko 60-150 g. Taka terapia powinna potrwać 2-3 miesiące. Natomiast najlepszym okresem na jej wykonanie jest wiosna a także jesień.

Czy uzyskane tu informacje okazały się atrakcyjne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która również z pewnością będzie nęcąca.

Miód wielokwiatowy to najbardziej popularny miód. O kolorze żółtym, czasem jasnobrązowym czy ciemnym, i o delikatnym zapachu. Powiada się, iż to miód dobry na wszystko. By zakupić miód w sklepie stacjonarnym starczy w przeglądarkę wbić: sklep zielarski Kraków- zobacz choćby ten: sklep zielarski w krakowie

Tags: grypa, miód, przeziębienie, Spadziowy, akacjowy