Piękny upominek dla amatora win.

Posted on 19/01/2023 7:14am

Amatorom wina łatwo jest przygotować udany upominek. Warto jednak wcześniej zorientować się w ulubionych odmianach i rejonach pochodzenia a także akcesoriach, które konkretna osoba w swoich zbiorach ma.

butelki wina
Author: Nicole Rugman
Source: http://www.flickr.com
Samo wino jest właściwie świetnym upominkiem (szczególnie ładnie zapakowane, w ciekawej butelce i z etykietą charakteryzującą szczep winogron i jego proces dojrzewania) i świetnie sprawdzi się także jako upominek na nowe mieszkanie czy forma gratulacji albo podziękowanie, ale akcesoria do wina (zobacz: wina bułgarskie) będą z pewnością upominkiem cieszący oko przez lata. Można zakupić je w sklepie stacjonarnym, w sklepie internetowym albo w winiarni. Możemy wybrać takie akcesoria, które związane są bezpośrednio z podawaniem – otwieracz do wina, specjalny korek – nakładka na odkorkowaną butelkę, serweta, albo związane z trzymaniem czy wystawianiem – oryginalny ”statyw” na winko lub kilka sztuk. Niektóre akcesoria do wina można nabyć już w zestawach w luksusowym etui. Dekanter, kryształowa karafka czy eleganckie kieliszki sprawdzą się nie tylko przy serwowaniu, ale będą piękną ozdobą na przykład w przeszklonej witrynie. Osobom rozsmakowanym w winach świata można ofiarować również książkę a dokładniej pięknie wydany album – wyprawa po świecie śladami winiarni, a jeśli ktoś poza wspaniałym winem potrafi docenić także doskonałą kuchnię, poszukajmy książki z przepisami opisującej sprawdzone duety kulinarne, przykładowo - białe wina i szparagi albo najbardziej pasujące wina do francuskiej zupy cebulowej z bagietką. Jako oryginalną alternatywę można polecić również wino bezalkoholowe (we wszystkich kolorach) - sprawdź i dowiedz się więcej. Napoje te posiadają wszystkie pozytywne właściwości wina, jak smak i zapach, a przy tym nie mają alkoholu, dzięki czemu mogą je pić kierowcy lub kobiety w ciąży. Można je zamówić w internecie albo kupić w sklepach np. ze zdrową żywnością. Miejsca tego typu wprowadziły także serię ekologicznych win o typowo polskim stylu – śliwkowe, z mirabelek, z dzikiej róży, z wiśni itp.



czerwone wino
Author: CCFoodTravel.com
Source: http://www.flickr.com
Eleganckie i funkcjonalne akcesoria do wina nie tylko sprawią radość w trakcie używania, ale także będą stanowić dodatkową ozdobę ekskluzywnego mieszkania. Każdy wielbiciel wina z pewnością to doceni.

Tags: trunek, smak, alkohol, butelka