Jaki aromat mogą mieć niektóre wysokogatunkowe rodzaje polskiego wina?

Posted on 25/09/2019 9:10am

Każdy rozumie, że do produkcji wina potrzebne są winogrona, które powinny mieć dobre warunki do wzrostu. Pomyliłby się jednak ten, kto myśli, że w Polsce tego typu warunków nie ma.
Krajowe wina także mogą zachwycać bogactwem smaków oraz aromatów.
Niestety z uwagi na nie za bardzo sprzyjający klimat, są one produkowane w małych partiach. Jakkolwiek jednak w Polsce istnieje kilkaset małych winnic oraz kilkadziesiąt dużych. Najwięcej z nich jest usytuowana na południu oraz wschodzie Polski. Powstaje tam wino białe, czerwone czy nawet różowe. Każde z nich charakteryzuje się niepowtarzalnym stylem, czyli smakiem, zapachem oraz kolorem. Polska posiada wieloletnią winiarską tradycję, z tego też powodu co poniektóre wina polskie potrafią konkurować z takimi, które są najbardziej uznawane na świecie. Co ciekawe, niezwykle korzystne dla odbiorcy jest kupowanie tego typu trunków bezpośrednio od ich producentów.


przekąska
Author: J. Bałachowska
Source: Good Food


Może dawać to ponadto okazję poznania nie tylko obszaru, w którym rosła winorośl, lecz również samych producentów takiego szlachetnego trunku. Można się wtedy dowiedzieć, że są to bardzo interesujący i profesjonalni znawcy.

Jeśli masz ochotę poznać dane na przedstawiany wątek, to odsyłam do serwisu gdzie odnajdziesz wiele ciekawych informacji, które szczegółowo omawiają temat.

Do produkcji swoich win używają najlepszych oraz zazwyczaj także starych odmian winorośli. Takie wina mogłyby mieć zapach wiśni, owoców cytrusowych czy nawet papryczki albo jabłek. Niektóre wina polskie mają również delikatną kwiatową nutę.
Niezwykle istotna dla smakoszy jest możliwość skosztowania wina. Smakosze, którzy nie chcą lub nie mogą osobiście pojechać do winnicy, tego typu wino (zobaczpolskie wina gdzie kupić) mogą kupić również w wielu specjalistycznych sklepach za ok. 50-100 zł.

Tags: jabłka, lokal, charakter