Jak pichcić, żeby nie zyskać na masie?

Posted on 19/09/2022 8:03am

Każdy lubi dobrze zjeść, ale niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Jeśli wokół Twojego brzucha rośnie coraz większa warstwa tłuszczu, czas zadbać o to co spożywasz i w jaki sposób przygotowujesz danie. Na szczęście nie jest równoznaczne z rezygnacją z pysznych posiłków. Jedno z drugim można pogodzić. Jak to zrobić?


dieta
Author: Mahmoud Ghazayel
Source: http://www.flickr.com
Na początek postaraj się ograniczyć tłuszcze. Nie wyobrażasz sobie obiadu bez solidnego kawałka mięsa? To nic, nie musisz od razu przechodzić na wegetarianizm. Odpowiednio dobrane mięso da Ci szansę na to, by jadać smacznie i zdrowo. Po prostu kupuj takie gatunki mięsa, jakie są najchudsze. Świetnie sprawdzi się cielęcina albo kurczak. W trakcie przyrządzania mięsa powinieneś też usunąć kawałki, które zawierają jedynie sam tłuszcz. Nie będą one smaczne, a tylko są źródłem niepotrzebnych kalorii.


Druga ważna rzecz to sam sposób przygotowywania posiłków. Jeśli jesteś w stanie, przygotowuj maksymalnie dużą ilość składników na parze. Z jakiego powodu to takie ważne? Głównie z tego powodu, że nie użyjesz wspominanego już tłuszczu. Para to również dobry zastępnik dla tradycyjne gotowania. W czasie klasycznego gotowania wiele wartościowych witamin oraz minerałów zostaje we wodzie, którą przecież usuwasz. Gotując nad wodą dostajesz danie zasobniejsze w witaminy a ponadto nie zawierające zbędnego tłuszczu.

Czy artykuły stworzone na tej witrynie świece naturalne ogólnie Cię zadowoliły? Myślimy, że tak. Jednakże, jeżeli masz ochotę więcej, to kliknij tutaj.dieta
Author: Oonhs
Source: http://www.flickr.com
Ponad wszystko natomiast nie korzystaj ze smażenia. To właśnie ta metoda wymaga użycia największej ilości tłuszczu. Wiele potraw wchłania ten tłuszcz, a potem Ty go zjadasz, przyjmując niepotrzebne kalorie. To najłatwiejsza droga do tego, by zyskać na wadze. Z tego powodu jak tylko możesz unikaj smażenia. Znacznie bardziej zdrowe z tego punktu widzenia jest podgrzewanie w piekarniku. No i oczywiście przygotowywanie nad parą.

Tags: kalorie, mięso, tłuszcz