Funkcjonalne propozycje układów do magazynów

Posted on 05/02/2022 7:38am

Rozwój handlowej firmy często wiąże się z koniecznością rozbudowania powierzchni magazynowej. Jeśli będą możliwości, to można halę magazynową rozbudować, ale często koniecznie będzie kupienie lub wynajęcie nowego pomieszczenia. Jeśli firma rozważa wynajem to często dostaje magazyn po innej firmie, która sobie wszystko zorganizowała.

magazyn pełen paczek
Author: Michael Bernath
Source: http://www.flickr.com
Czasami to, co zostało, w zupełności starczy do tego, żeby bez większego przerabiania się przenieść. Jednak czasami może się okazać, że koszty związane ze zmianą magazynowego wyposażenia, projektem i kupnem nowego są tak ogromne, że dużo bardziej opłaca się podnająć albo zbudować pustą halę i rozpocząć projektowanie od zera. Jeżeli ktoś wybierze tę drogę, to powinien do samego końca wykorzystać możliwości, jakie oferują dzisiaj firmy zajmujące się projektowaniem i wyposażeniem hal magazynowych. Z ich pomocą można magazyn tak zaprojektować, że nawet na niedużych powierzchniach uda się zmieścić taką liczbę towarów, jak w niejednej znacznie większej hali. Projektowanie magazynów (moja "phrase" (zobacz pozycjonowanie domeny) internetowa na wymaga doświadczenia i wiedzy, dlatego też warto je zlecić firmie, która posiada odpowiedni potencjał i możliwości w tej tematyce.

Przystępując do projektowania magazynu na wstępie należy określić, jaki typ asortymentu będzie w nim składowany. Od tego zależy wybór odpowiednich regałów i półek, a oprócz tego wyznaczenie ich wymiarów i odstępów między nimi. Chcąc maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie dają obecnie modułowe konstrukcje wiele firm decyduje się na wielopoziomowe systemy magazynowe . Początkowo użyć je można z jednym poziomem, a gdy przyjdzie potrzeba dodatkowej powierzchni, to w prosty sposób będzie można je rozbudować. Dobre moduły mają śrubowe i wtykowe łączenia, dzięki czemu można je połączyć bez żadnego spawania, a poza tym są wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Przy projektowaniu magazynu trzeba zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, stosowane obecnie systemy gwarantują sprawną i wygodną pracę dla wszystkich magazynierów, a przy tym dają dużą efektywność przy składowaniu produktów.

Tags: hala, magazyn, handel, asortyment, składowanie, układy regałów