Co zrobić, gdy spotkają nas problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się opóźnia albo z jakiegoś powodu nie wpuszczono nas na pokład samolotu?

Posted on 01/06/2022 7:41pm

Obecnie latanie samolotem jest podobnie popularne, co inne formy przemieszczania się. Zależnie od kierunku oraz kilometrów do pokonania można przemieszczać się w sposób tradycyjny – autobusem albo pociągiem, lub bardziej sprawnie i z duchem czasu latając.

Samolot na lotnisku
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Choć taka forma zmiany miejsca nie jest jeszcze zbyt popularna jeżeli chodzi o kierunki wewnątrz Polski, to niełatwo pomyśleć, by wybrać się autokarem do Anglii, gdy posiadamy możliwość sprawnego jak i taniego przelotu samolotem. Często natomiast, kiedy coś się rozwija oraz dużo osob z danej możliwości korzysta, pojawiają się trudności, które regulują odszkodowania lotnicze (przeczytaj więcej na stronie www).

Istnieją różne rodzaje zaniedbań, błędu czy przypadku, dzięki którym możemy domagać się odszkodowania. Najbardziej powszechne to bez wątpienia opóźniony lot odszkodowanie - odszkodowania za opóźnione i odwołane loty). W tego typu sytuacji (sporego opóźnienia o przynajmniej 5 godzin) posiadasz możliwość domagania się zwrotu nakładów własnych.

W zalewie otaczających nas danych ciężko jest odnaleźć rzeczywiście pomocne informacje. Z tego powodu jeśli ciekawi Cię tego typu artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/promocje/).

Musisz wiedzieć natomiast, iż jeżeli przyjmiesz zwrot pieniędzy, przewoźnicy nie mają w obowiązku zapewniać ci dalszej pomocy czy przygotowywać dalszej podróży. Linie lotnicze mają obowiązek informowania o twoich prawach oraz o przyczynie znacznego opóźnienia. Te znaczne opóźnienie to więcej niż 2 godziny lub więcej niż 4 godziny, gdy mowa o trasie długości ponad 3500 kilometrów.Samolot w locie
Source: http://sxc.hu/
Tak samo jest w przypadku odwołania lotu lub nie wpuszczenia na pokład. W takich momentach koniecznie musisz zostać poinformowany, z jakiego powodu tak się stało. Gdy nie wpuszczono cię na pokład, twój samolot został odwołany, albo wysprzedano większą ilość biletów niż miejsc w samolocie, linie lotnicze są zobowiązane przygotować ci podróż do twojego pierwotnego celu podróży mniej więcej podobnym środkiem transportu. Mogą również oddać ci pieniądze które wydałeś na zakup biletu, a w niektórych sytuacjach zaoferować ci darmowy transport do miejsca, z którego przyjechałeś.

Tags: lot, samolot, odszkodowanie, opóźnienie, odwołanie lotu